Kedi Portalı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kedi Portalı

www.kediportali.tr.gg

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kedilerde Deri Hastalıkları [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ]

3 posters
YazarMesaj
BaDCaT

BaDCaT

Kedilerde Deri  Hastalıkları  [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ] Empty
MesajKonu: Kedilerde Deri Hastalıkları [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ]   Kedilerde Deri  Hastalıkları  [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ] Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 7:37 pm

arkadaşlar, 2 kedim sarman kedim var bebekliğinden beri sürekli deri problemleri yaşıyor. İlk götürdüğüm veteriner mantar olduğunu söyledi, bir süre sonra beirtiler kayboldu..

Sonraki sene yaz aylarında tekrar aynı probem oldu, 3-4 cm büyüklüğünde oval yaralar oluyor, başka bir veterinere götürdüm, bir test yaptı bakteriyel olduğunu söyledi, verdiği ilaçları (antibiyotik+krem) kullandım geçti.. Ama daha sonra yine tekrarladı..

Bu yaz farklı bir veterinere götürdüm, beslenmeden dolayı egzama olduğunu söyledi ve dermoscent diye bir dermokozmetik verdi. Ama yaraları hiçbir şekilde düzelmiyor. Ayrıca tüyleri çok sağlıksız ve aşırı derecede tüy döküyor. Kedimin şu anda yediği mama ProPlan Urinary Tract Formula.

Sanırım doğru veterineri bulamıyorum. Bu konularda uzman olan, İstanbulda bildiğiniz bir veteriner varsa bana önerebilirseniz sevinirim...
DarkAngeL
Admin
DarkAngeL

MesajKonu: Geri: Kedilerde Deri Hastalıkları [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ]   Kedilerde Deri  Hastalıkları  [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ] Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 7:40 pm

Deri hastalıkları bazen mix de seyredebilir, karmaşık vakaalarda deri biyopsisi alınır ya da deriden kazıntı veya sürme preperetlar hazırlanılıp özel labaratuvarlarda kültür yaptırılır...

Yapılan ilaç tedavisinden sonuç almanız; doğru ilaç seçimi demek olabilir; ancak olay farklı bir sebepten başlıyor ise; mikrop olaya sonradan katılmış da olabilir...bu durumda vakaa tekrarlar..
Ya da gözden kaçan başka bir durum olabilir.
Çok farklı etkenler deriyi etkilediği için, böyle olaylarda beslenme başta olmak üzre bir çok konu kontrol altında bulundurulmalı; ve bu süre minimum 1 ay olmalıdır..
Deri hastalıklarında malesef uzun zaman diliminde sonuç alabilirsiniz.
Ve labaratuvar testleri biraz maliyetli bile olsa en kesin çözümlerdir..
http://kediportali.yetkinforum.com
BaDCaT

BaDCaT

MesajKonu: Geri: Kedilerde Deri Hastalıkları [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ]   Kedilerde Deri  Hastalıkları  [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ] Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 7:42 pm

Yardımın İçin Saol .. Dediğiniz testleri yaklaşık 1 hafta önce yaptırmıştım, kan testi ile beraber.. bizim oğlanın mamaya alerjisi varmış, o alerjiden dolayı yaralar oluşuyormuş, sonra da yaralarda bakteriyel enfeksiyon oluşuyormuş, şimdi hipoalerjenik mama veriyorum, bir de ilaç tedavisi yaptık, başarılı oldu gibi ... sunny cat
ღ°•.♥.•°ღ ღ°•.♥.•°

ღ°•.♥.•°ღ ღ°•.♥.•°

MesajKonu: Geri: Kedilerde Deri Hastalıkları [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ]   Kedilerde Deri  Hastalıkları  [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ] Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 10:43 pm

Yazık No
http://www.askintadibiz.tr.gg

Kedilerde Deri Hastalıkları [Sorunum Var 2 . Kedimde :( ]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Deri Hastalıkları
» Nedeni Bilinmeyen Deri Hastalıkları
» Kedilerde Burçlar